fidem iletişim WhatsApp Hemen İletişim   
fidem iletişim Ücretsiz Ön Görüşme Formu   

FİDEM TARİHÇE

 2013 yılında girişimci kadın Fidan AKIN DEMİR tarafından kurulan şirket psikoloji, proje, eğitim, danışmanlık ve organizasyon alanında pek çok hizmet deneyimleri mevcuttur. Kamu, STK ve özel sektörle yapılan iş sözleşmeleri doğrultusunda profesyonel hizmetler verilmiştir. 2018 yılında Van'da Aile, Çalışma  Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın mevzuatına uygun Aile Danışma Merkezi açılmıştır.


Van‘da "ilk ve tek" olma özelliğini taşıyan Özel Fidem Aile Danışma Merkezi bünyesinde;
- Bireysel Psikolojik Danışma,
- Evilik, Aile ve Çift Psikolojik Danışmanlığı,
- Çocuk ve Ergen Psikolojik Danışmanlığı,
- Psikolojik Testler ve
- Eğitim Danışmanlığı hizmetleri verilmektedir.

 Bireysel Psikolojik Danışmanlığında amaç bedensel ve ruhsal açıdan kişinin kendinin ve sorunlarının farkında olmasını, yaşadığı problemleri çözme becerisi kazanmasını sağlamaktayız.  Ailelere, yeni evli çiftlere, çocuk, ergen ve yetişkinlere yönelik psikolojik destek hizmetleri verilir. Aile ve çift danışmanlığında, ilişkinin huzurlu ve sağlıklı bir birliktelik olarak yürümesini engelleyen olumsuz faktörlerin bir profesyonel ile ele alınması ve çözüm yollarının danışanlarla birlikte belirlenmesi ve hayata geçirilmesinin sağlamaktayız.

Çocuk ve ergen danışmanlığı ile bilimsel olarak kabul görmüş yöntemlerle çocukları veya ergenleri değerlendirerek psikolojik sorunlarını anlamak ve gerekli psikolojik desteği vererek sağlıklı büyümelerini sağlamaktayız. 
Merkezimizde uygulanan psikolojik testler; İnsan davranışları ile zihinsel süreçlerini ölçümleyen ve kişilik özelliklerinin daha yakından anlaşılmasını sağlayan psikolojik ölçme ve değerlendirme araçları problemlerin teşhis edilmesi ve çözümlerin geliştirilmesini sağlamaktayız.
Görüşmeler danışanla birlikte belirlenen program doğrultusunda mesleğin gerektirdiği etik ilkeler ile yürütülür. Görüşme sıklığı ve görüşme sayısı danışman ve danışanla birlikte kararlaştırılır.
Merkezimizde çocuk oyun parkuru ve dinlenmek için ferah alanlar bulunmaktadır. Görüşmeler randevu sistemi ile çalışılır.